Форум-сајт ДРАЧЕВО


Join the forum, it's quick and easy

Форум-сајт ДРАЧЕВО
Форум-сајт ДРАЧЕВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
реклами
Слики Untitled4

Слики

+3
Martin
Миле Вилевски
Интелект
7 posters

Go down

Слики Empty Слики

Пишување by Интелект Нед Aвг 31, 2008 12:50 am

Слики Pictur12
Слики Pictur13
Слики Pictur14
Интелект
Интелект
Admin

Male Број на мислења : 75
Местолокација : Драчево Скопје , Македонија
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 12
Reputation : 1
Registration date : 2008-08-27

http://www.dracevo.tk

Вратете се на почетокот Go down

Слики Empty Re: Слики

Пишување by Интелект Нед Aвг 31, 2008 1:25 am

Слики Pictur16
Интелект
Интелект
Admin

Male Број на мислења : 75
Местолокација : Драчево Скопје , Македонија
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 12
Reputation : 1
Registration date : 2008-08-27

http://www.dracevo.tk

Вратете се на почетокот Go down

Слики Empty Re: Слики

Пишување by Миле Вилевски Сре Ное 12, 2008 9:00 am

Здраво Интелект

Фотографиите се прекрасни. Едноставно ме вратија во минатото кога играв фудбал за ФК ССК. Незаборавни се спомените на плејада на фудбалери кои тренираа под кормилото на легендарниот Милан Апостоловски.

Миле Вилевски
Почесен член
Почесен член

Male Број на мислења : 45
Age : 65
Местолокација : Sydney
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 0
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-03

Вратете се на почетокот Go down

Слики Empty Re: Слики

Пишување by Martin Сре Ное 12, 2008 4:19 pm

а сеа има 2 клуба ФК Драчео и ССК се мразат мегју себе бидејки се караат кој е појак срамота Shocked

Martin

Број на мислења : 3
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 0
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-09

Вратете се на почетокот Go down

Слики Empty Re: Слики

Пишување by Миле Вилевски Нед Ное 16, 2008 11:59 am

Martin напиша:а сеа има 2 клуба ФК Драчео и ССК се мразат мегју себе бидејки се караат кој е појак срамота Shocked

Да се изразам во стилот на таткото на нашата нација, легендарниот Гоце Делчев "Jaс го разбирам спортот како терен за натпревар а не за омраза". Да бидеме среќни што имаме можности да гледаме локален фудбалски дерби. Отсекогаш постоело ривалството помеѓу двата клуба, а колку што се сеќавам членовите на двата клуба изразувале почит еден кон друг. Во многу случаи повеќето фудбалери на двата клуба ги бранеле боите на други клубови од повисок ранг.

Поздрав до сите легенди на драчевскиот голем и мал фудбал. Да не ги спомнувам сите по ред, навистина ги има многу...се чуствувам исклучително пријатно кога ќе се потсетам на мини турнитирите што се организираа во Драчево или пошироко во градот.

Миле Вилевски
Почесен член
Почесен член

Male Број на мислења : 45
Age : 65
Местолокација : Sydney
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 0
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-03

Вратете се на почетокот Go down

Слики Empty Re: Слики

Пишување by Љупчо Нед Ное 16, 2008 12:25 pm

Да да има натпревари во мал Фудбал Во чест на загинатиот Бобан Трпков во војната против шиптарите во 2001,а и така се вика турнирот по него!
Љупчо
Љупчо
Admin

Male Број на мислења : 57
Age : 30
Местолокација : Драчевo
Име и презиме : Љупчо Ѓорѓиевски
Поени : 10001
Reputation : 1
Registration date : 2008-08-27

http://dracevo.tk

Вратете се на почетокот Go down

Слики Empty Re: Слики

Пишување by Миле Вилевски Пон Ное 17, 2008 5:58 pm

[quote="Љупчо"]

Благодарам Љупчо. Нека му е вечно името на нашиот Бобан Трпков. Честитки до организаторите и се надевам еден ден ќе имам можност да потрчам по топката на еден од следните турнири.

Миле Вилевски
Почесен член
Почесен член

Male Број на мислења : 45
Age : 65
Местолокација : Sydney
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 0
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-03

Вратете се на почетокот Go down

Слики Empty Re: Слики

Пишување by smiley Сре Ное 19, 2008 4:04 am

Дај те бе од Бецко теренот некоја слика, т.е. од ФК Партизан драчевски Very Happy
smiley
smiley

Male Број на мислења : 11
Age : 35
Местолокација : D City
Поени : 0
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Слики Empty Re: Слики

Пишување by Миле Вилевски Чет Ное 20, 2008 11:03 am

smiley напиша:Дај те бе од Бецко теренот некоја слика, т.е. од ФК Партизан драчевски Very Happy

Со задоволство ја очекувам сликата. А се разбира ако има неколку слики од Бецко уште подобро. Нема што тој е легенда на малиот фудбал во Драчево. Поздравете го лично од мое име.

Миле Вилевски
Почесен член
Почесен член

Male Број на мислења : 45
Age : 65
Местолокација : Sydney
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 0
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-03

Вратете се на почетокот Go down

Слики Empty Re: Слики

Пишување by Интелект Чет Ное 20, 2008 5:33 pm

Ај некако ќе му пренесеме 99 посто.
Смајли се трудиме да собереме секој што најде и што има го качува, а повекќето слики ги имаме сликано со Љупчо заедно.
Се надевам дека и ти ќе качиш некој терен Very Happy
Интелект
Интелект
Admin

Male Број на мислења : 75
Местолокација : Драчево Скопје , Македонија
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 12
Reputation : 1
Registration date : 2008-08-27

http://www.dracevo.tk

Вратете се на почетокот Go down

Слики Empty Re: Слики

Пишување by blagoj Саб Дек 06, 2008 12:57 pm

С.С.К. најдобро игралиште во н.Драчево само што нема трибини и има два фудбалски клуба Ф.К.Драчево и Ф.К. С.С.К. Драчево има и екипи за деца генерации: 93,94,95,96,97 и 98 и др.

blagoj
Почесен член
Почесен член

Male Број на мислења : 61
Местолокација : Драчево
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 0
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Слики Empty Re: Слики

Пишување by Миле Вилевски Пон Дек 15, 2008 11:11 am

Кој ги води фудбалските клубови во Драчево? - Ме интересира кои тренери, а воедно дали клубовите имаат официјални спонзори.

Поздрав

Миле Вилевски
Почесен член
Почесен член

Male Број на мислења : 45
Age : 65
Местолокација : Sydney
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 0
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-03

Вратете се на почетокот Go down

Слики Empty Re: Слики

Пишување by Интелект Сре Дек 17, 2008 3:40 pm

Горан Рафевски мислам дека го води ФК Драчево
Интелект
Интелект
Admin

Male Број на мислења : 75
Местолокација : Драчево Скопје , Македонија
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 12
Reputation : 1
Registration date : 2008-08-27

http://www.dracevo.tk

Вратете се на почетокот Go down

Слики Empty Re: Слики

Пишување by Big Mac Вто Јун 30, 2009 2:58 pm

Не е Горан туку Љупчо Рафески (барем така мислам) Very Happy
Big Mac
Big Mac

Male Број на мислења : 75
Age : 27
Поени : 73
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Слики Empty Re: Слики

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот