Форум-сајт ДРАЧЕВО


Join the forum, it's quick and easy

Форум-сајт ДРАЧЕВО
Форум-сајт ДРАЧЕВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
реклами
Кој се маките на Драчевчани?? Untitled4

Кој се маките на Драчевчани??

+4
toni
stef4e
Миле Вилевски
Љупчо
8 posters

Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by Љупчо Сре Ное 12, 2008 4:41 pm

Ја мислам маката им е во тоа што работа неможат да најдат,па ако не е тоа точно пишете и вие искорегирајте ме односно поправете ме Basketball
Љупчо
Љупчо
Admin

Male Број на мислења : 57
Age : 30
Местолокација : Драчевo
Име и презиме : Љупчо Ѓорѓиевски
Поени : 10001
Reputation : 1
Registration date : 2008-08-27

http://dracevo.tk

Вратете се на почетокот Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Re: Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by Миле Вилевски Сре Ное 19, 2008 2:15 pm

Љупчо напиша:Ја мислам маката им е во тоа што работа неможат да најдат,па ако не е тоа точно пишете и вие искорегирајте ме односно поправете ме Basketball

Во право си Љупчо. Работата го краси човекот. Па од тој аспект, "Џабе работи, џабе не седи" - народна изрека, веројатно има вистина во тоа. Во секој случај и неплатениот труд се исплаќа на долги патеки.

Да се помага на изнемоштени, бездомници, осамени ...овозможува стекнување на сатисфакција и самодоверба. Подарената насмевка и поздрав на комшијата е бесплатна, секако ефектот е значителен.
S Very Happy mile

Миле Вилевски
Почесен член
Почесен член

Male Број на мислења : 45
Age : 65
Местолокација : Sydney
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 0
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-03

Вратете се на почетокот Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Re: Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by stef4e Пон Ное 24, 2008 10:14 pm

Браво Миле за позитивните мислења.
Последниве 10-15 години Драчево се измени многу (мислам жителите).
Потребна е инвестиција врз народот !!!! :S:S:S:S:S:S Sad Mad Mad Mad Sad Mad

stef4e

Male Број на мислења : 7
Поени : 0
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-24

Вратете се на почетокот Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Re: Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by toni Сре Јан 07, 2009 1:16 pm

Љупчо напиша:Ја мислам маката им е во тоа што работа неможат да најдат,па ако не е тоа точно пишете и вие искорегирајте ме односно поправете ме Basketball

Нема што да те корегираме точно е !!! Се разбира уште една мака е што е подалеку од Скопје ама јас си ја скратив малце си купив веспа па барем во лето и во потоплите денови од годината не се мачам по автобусите

toni

Male Број на мислења : 8
Поени : 0
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-24

Вратете се на почетокот Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Re: Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by viski Саб Јан 10, 2009 1:13 pm

нема врска воопшто не сме далеку од градот тамам сме само што патот е катастрофа ех да е некој булевар!?!?

viski
Почесен член
Почесен член

Female Број на мислења : 46
Age : 55
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 7
Reputation : 0
Registration date : 2008-10-04

Вратете се на почетокот Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Re: Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by szoran2006 Пон Јун 08, 2009 2:29 pm

Ќе дочекаме и ние,некогаш се надевам,да имаме булевар.
Булеварот е атрактивен само за време на некои избори,кога се обеќа се и сешто.
Замислете кога би го имале, до град би стигале за 10-15 мин.(со кола),а не како сега најмалку треба 30 мин.,а камоли со 31,41 или 51,67.

szoran2006

Male Број на мислења : 2
Поени : 2
Reputation : 0
Registration date : 2009-06-08

Вратете се на почетокот Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Re: Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by viski Вто Јун 09, 2009 10:44 pm

aj sea pretera vaka se stiga za 10-15 minuti so kola a narocito nasabajle vo 6 za sedum do osum minuti Very Happy

viski
Почесен член
Почесен член

Female Број на мислења : 46
Age : 55
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 7
Reputation : 0
Registration date : 2008-10-04

Вратете се на почетокот Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Re: Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by Интелект Саб Јун 20, 2009 9:53 pm

И да не е и да е далику градот мислам дека тоа не преставува проблем. Во Драчево има се што ти треба Smile.
Освен ако не саката да излезете во град?? Е тогаш ќе стигнете ако треба и за подолго време Smile .
Интелект
Интелект
Admin

Male Број на мислења : 75
Местолокација : Драчево Скопје , Македонија
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 12
Reputation : 1
Registration date : 2008-08-27

http://www.dracevo.tk

Вратете се на почетокот Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Re: Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by Big Mac Чет Jул 16, 2009 9:08 pm

Абе што зборите градот е на 20 минути од тука со кола. А и се сложувам со Интелект, освен за работа нема баш никаква потреба да се напушта населбата
Big Mac
Big Mac

Male Број на мислења : 75
Age : 27
Поени : 73
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Re: Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот