Форум-сајт ДРАЧЕВО


Join the forum, it's quick and easy

Форум-сајт ДРАЧЕВО
Форум-сајт ДРАЧЕВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
реклами
Три Круши Untitled4

Три Круши

+4
Љупчо
Big Mac
Saso65
KikoMaster
8 posters

Go down

Три Круши Empty Три Круши

Пишување by KikoMaster Пон Сеп 15, 2008 4:08 pm

Три Круши

Под покровителство на градоначалникот Џорџе Арсов и Советот на општината Кисела Вода, на амфитеатарот на Културно верско рекреативниот центар Три Круши, годинава по третпат се реализира Културно лето - Три Круши. Од 21.06.2008-16.08.2008 година, граѓаните на Општината и Градот Скопје секој петок и сабота со почеток во 20.30 минути, ќе можат да уживаат во бројните културни манифестации.
Со својот целовечерен концерт честа прва да настапи имаше нашата естрадна ѕвезда Тамара Тодевска која ја воодушеви повеќе илјадната публика. Посебно воодушевени беа најмладите кои со Тамара заедно ги отпеаа нејзините најпознати хитови. Свој настап имаа и играорците од КУД Јордан Мијалков со ,,Сплет сред село,, и ,,Водарки,,.
На официјалното отварање, покрај настапот на нашата реномирана актерка Верица Ристевска, благословот од старешината на црквата СВ Спас отец Игор, градоначалникот Џорџе Арсов во своето обраќање до присутните меѓу другото рече:
- Годинешново Културно лето, меѓу останатото ќе има меѓународен карактер, бидејќи ќе ни гостуваат групи од Украина, Турција, Бугарија, Србија и Италија.
За прв пат годинава, Културното лето ќе има сопствена продукција. Го формиравме Детскиот фестивал Три Круши. Лично се надевам дека дека час поскоро ќе станеме членка на европската унија, но ние се потрудивме низ текстовите на детските песни, под мотото-Македонија во Европа, веќе да ја донесеме европа на Три Круши. Спектакуларната сценографија и 15-те детски композиции испеани од 15 музички детски таленти, за 15 европски земји, песни компонирани за ова пригода ќе имате можност да ги чуете и видите во текот на Август.
Гостувањето на бројните реномирани уметници, само го потврдува фактот дека Културното лето направи свој имиџ кои се темели на начелата, граѓански аспецт, непрофитабилност, афирмација.
Морам да посочам дека ви изминативе две години не бевме сами во создавањето на оваа манифестација. Наш партнер е Министерството за култура при Владата на Република Македонија, заврши градоначалникот Арсов.
Потоа следуваше величествен огномет, по мерка на една ваква манифестација со што и официјално започна меѓународното Културно лето-Три Круши 2008

Три Круши Tri_kr10
KikoMaster
KikoMaster

Male Број на мислења : 15
Age : 30
Местолокација : Macedonia - Skopje - Dracevo
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 1
Reputation : 0
Registration date : 2008-09-15

http://www.amor-ljubov.blog.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Три Круши Empty Re: Три Круши

Пишување by Saso65 Нед Ное 16, 2008 5:12 am

жално што замре старата традиција на разгледници, инаку сликава е толку убава што сигурно ке беше иабрана за разгледница од Драчево, што за жал никогаш немало....
Saso65
Saso65
Почесен член
Почесен член

Male Број на мислења : 13
Име и презиме : Име и презиме
Поени : -4
Reputation : 0
Registration date : 2008-09-06

Вратете се на почетокот Go down

Три Круши Empty Re: Три Круши

Пишување by Big Mac Вто Ное 25, 2008 3:35 pm

Еј баш планирам hi5 профил или piczo за Драчево и три круши да направам само кажете ми дали сте за. Ако сте одма се фаќам за работа! cheers малце да го промовираме Драчево!!! Makedonec
Big Mac
Big Mac

Male Број на мислења : 75
Age : 27
Поени : 73
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Три Круши Empty Re: Три Круши

Пишување by Љупчо Сре Ное 26, 2008 12:14 pm

па ете го промовираме со страната односно форумот нема потреба да праиш..
Љупчо
Љупчо
Admin

Male Број на мислења : 57
Age : 30
Местолокација : Драчевo
Име и презиме : Љупчо Ѓорѓиевски
Поени : 10001
Reputation : 1
Registration date : 2008-08-27

http://dracevo.tk

Вратете се на почетокот Go down

Три Круши Empty Re: Три Круши

Пишување by blagoj Саб Дек 06, 2008 1:05 pm

Три Круши и Пеленица за одење на излет во Драчево. На три круши има крст и црква.Летно време таму секој петок и сабота има музика во живо.

blagoj
Почесен член
Почесен член

Male Број на мислења : 61
Местолокација : Драчево
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 0
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Три Круши Empty Re: Три Круши

Пишување by permak Чет Дек 25, 2008 9:37 am

Abre Dracevcani koga go izgradivte toj kompleks TRI KRUSI,jas sum da kazam od prvite Dracevcani vo naselbata,veke 8 godini sum vo tugjina-jabana i ne znam deka vakvo nesto postoi,tocno na Tri Krusi li e ili po patrot za Kitka

permak

Male Број на мислења : 5
Age : 62
Местолокација : Sofija
Име и презиме : Pericaavramov
Поени : 1
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Три Круши Empty Re: Три Круши

Пишување by toni Сре Јан 07, 2009 1:06 pm

permak напиша:Abre Dracevcani koga go izgradivte toj kompleks TRI KRUSI,jas sum da kazam od prvite Dracevcani vo naselbata,veke 8 godini sum vo tugjina-jabana i ne znam deka vakvo nesto postoi,tocno na Tri Krusi li e ili po patrot za Kitka

Баш на Три Круши е супер место за седенка во лето во вечерните часови ! ! !

toni

Male Број на мислења : 8
Поени : 0
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-24

Вратете се на почетокот Go down

Три Круши Empty Re: Три Круши

Пишување by Интелект Сре Јан 07, 2009 4:28 pm

Може е добро и за скијање Smile Very Happy:D:D:D:D
Интелект
Интелект
Admin

Male Број на мислења : 75
Местолокација : Драчево Скопје , Македонија
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 12
Reputation : 1
Registration date : 2008-08-27

http://www.dracevo.tk

Вратете се на почетокот Go down

Три Круши Empty Re: Три Круши

Пишување by Big Mac Чет Jул 16, 2009 9:19 pm

хехе по уздолница слалом 300 метри Very Happy
Big Mac
Big Mac

Male Број на мислења : 75
Age : 27
Поени : 73
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Три Круши Empty Re: Три Круши

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот