Форум-сајт ДРАЧЕВО
реклами
Кој се маките на Драчевчани?? Untitled4

Кој се маките на Драчевчани??

Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by Љупчо on Сре Ное 12, 2008 4:41 pm

Ја мислам маката им е во тоа што работа неможат да најдат,па ако не е тоа точно пишете и вие искорегирајте ме односно поправете ме Basketball
Љупчо
Љупчо
Admin

Male Број на мислења : 57
Age : 25
Местолокација : Драчевo
Име и презиме : Љупчо Ѓорѓиевски
Поени : 10001
Reputation : 1
Registration date : 2008-08-27

http://dracevo.tk

Вратете се на почетокот Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Re: Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by Миле Вилевски on Сре Ное 19, 2008 2:15 pm

Љупчо напиша:Ја мислам маката им е во тоа што работа неможат да најдат,па ако не е тоа точно пишете и вие искорегирајте ме односно поправете ме Basketball

Во право си Љупчо. Работата го краси човекот. Па од тој аспект, "Џабе работи, џабе не седи" - народна изрека, веројатно има вистина во тоа. Во секој случај и неплатениот труд се исплаќа на долги патеки.

Да се помага на изнемоштени, бездомници, осамени ...овозможува стекнување на сатисфакција и самодоверба. Подарената насмевка и поздрав на комшијата е бесплатна, секако ефектот е значителен.
S Very Happy mile

Миле Вилевски
Почесен член
Почесен член

Male Број на мислења : 45
Age : 61
Местолокација : Sydney
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 0
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-03

Вратете се на почетокот Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Re: Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by stef4e on Пон Ное 24, 2008 10:14 pm

Браво Миле за позитивните мислења.
Последниве 10-15 години Драчево се измени многу (мислам жителите).
Потребна е инвестиција врз народот !!!! :S:S:S:S:S:S Sad Mad Mad Mad Sad Mad

stef4e

Male Број на мислења : 7
Поени : 0
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-24

Вратете се на почетокот Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Re: Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by toni on Сре Јан 07, 2009 1:16 pm

Љупчо напиша:Ја мислам маката им е во тоа што работа неможат да најдат,па ако не е тоа точно пишете и вие искорегирајте ме односно поправете ме Basketball

Нема што да те корегираме точно е !!! Се разбира уште една мака е што е подалеку од Скопје ама јас си ја скратив малце си купив веспа па барем во лето и во потоплите денови од годината не се мачам по автобусите

toni

Male Број на мислења : 8
Поени : 0
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-24

Вратете се на почетокот Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Re: Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by viski on Саб Јан 10, 2009 1:13 pm

нема врска воопшто не сме далеку од градот тамам сме само што патот е катастрофа ех да е некој булевар!?!?

viski
Почесен член
Почесен член

Female Број на мислења : 46
Age : 51
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 7
Reputation : 0
Registration date : 2008-10-04

Вратете се на почетокот Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Re: Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by szoran2006 on Пон Јун 08, 2009 2:29 pm

Ќе дочекаме и ние,некогаш се надевам,да имаме булевар.
Булеварот е атрактивен само за време на некои избори,кога се обеќа се и сешто.
Замислете кога би го имале, до град би стигале за 10-15 мин.(со кола),а не како сега најмалку треба 30 мин.,а камоли со 31,41 или 51,67.

szoran2006

Male Број на мислења : 2
Поени : 2
Reputation : 0
Registration date : 2009-06-08

Вратете се на почетокот Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Re: Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by viski on Вто Јун 09, 2009 10:44 pm

aj sea pretera vaka se stiga za 10-15 minuti so kola a narocito nasabajle vo 6 za sedum do osum minuti Very Happy

viski
Почесен член
Почесен член

Female Број на мислења : 46
Age : 51
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 7
Reputation : 0
Registration date : 2008-10-04

Вратете се на почетокот Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Re: Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by Интелект on Саб Јун 20, 2009 9:53 pm

И да не е и да е далику градот мислам дека тоа не преставува проблем. Во Драчево има се што ти треба Smile.
Освен ако не саката да излезете во град?? Е тогаш ќе стигнете ако треба и за подолго време Smile .

_________________
Кој се маките на Драчевчани?? I349229280_22995_6 Tanks to the post master: Intelekt
Кој се маките на Драчевчани?? I351192746_75673_6
Интелект
Интелект
Admin

Male Број на мислења : 75
Местолокација : Драчево Скопје , Македонија
Име и презиме : Име и презиме
Поени : 12
Reputation : 1
Registration date : 2008-08-27

http://www.dracevo.tk

Вратете се на почетокот Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Re: Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by Big Mac on Чет Jул 16, 2009 9:08 pm

Абе што зборите градот е на 20 минути од тука со кола. А и се сложувам со Интелект, освен за работа нема баш никаква потреба да се напушта населбата
Big Mac
Big Mac

Male Број на мислења : 75
Age : 23
Поени : 73
Reputation : 0
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кој се маките на Драчевчани?? Empty Re: Кој се маките на Драчевчани??

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот